PDA

צפייה בגירסה מלאה : מספר שאלות לפני רכישת באגי 300\500

sharkol
02.05.2013, 16:15
שלום לכולם,
אני בתהליכים לרכישה של באגי זיניקס 300\500 , עדיין לא החלטתי על איזה אלך.
אני צריך לבדוק את שני הדגמים השבוע ולהחליט, ההבדלים בין השניים ידועים וברורים לי, אני פשוט מחפש משהו שיענה לי על הצרכים שלי במסגרת התקציב . כמובן שאני ירכוש יד 2.

אני דיי חדש בתחום ולא מתמצא כל כך, אבל יש לי ידע מכני בסיסי.
אשמח אם מישהו יוכל לתת לי טיפים למה לשים לב ומה לבדוק בזמן שאני יראה את הכלי.
או שפשוט כדאי ללכת למוסך שמתעסק בכלים כאלה שיתן חוות דעת?

בנוסף הבנתי שהרישיון הוא t1, ידועות לי ההגבלות איפה מותר לנסוע ואיפה אסור.
אבל לא מצאתי האם יש הגבלות מבחינת בטיחות, כלומר האם חייב בקסדה או כל אמצעי מיגון אחר מבחינת החוק?

תודה לעוזרים.

דרור99
02.05.2013, 17:09
המלצה הכי טובה לדעתי היא לא לקנות את הכלי הזה, אלה אם כן הצרכים שלך הם לנסוע איתו על הכביש בלבד.

sharkol
02.05.2013, 17:19
אני חושב שאני מעדיף לעשות את השיקולים שלי לבד.. תודה על החוות דעת ..
אם הייתי צריך המלצות\חוות דעת הייתי פשוט מבקש.. אני כבר אחרי השלב הזה..

אני לא מתכוון לקנות רייזר אז נא לא להמליץ על כלים אחרים ונא להימנע מהדחף להגיד לי כמה הכלים האלה גרועים.

כל עזרה רלוונטית תתקבל בברכה.

דרור99
02.05.2013, 18:48
ביקשת "טיפים"
קיבלת טיפ.
אם זה לא מוצא חן בעיניך, בעיה שלך.
יצא לי לנסוע מס' רב של פעמים עם כלים כאלה, אבל הם לא מתאימים לשטח.
הם מתאימים לנסיעת כביש.
כדי לבדוק כלי כזה לפני קנייה, גש למוסך מורשה של החברה.

sharkol
02.05.2013, 19:34
שאמרתי טיפים התכוונתי למה לשים לב ומה חשוב לבדוק בזמן הרכישה.

אני לא הולך להשתגע עם הכלי בחולות ולא מתכוון לקפץ בין דיונות..
אני מודע מהם היכולות של הכלי ולמה הוא מסוגל.

הצרכים שלי זה סך הכל נסיעת שבילים ודרכי עפר.

barvivante
02.05.2013, 21:35
גבר אני בעל זיניקס 300 כבר כימעט שנתים ותאמת להגיד לך הכלי בובה אם נוסעים איתו על שבילי כורכר. ממליץ לא להגיע איתו לדיונות, אני נסעתי איתו ביער צירעה אם אתה מכיר יש שם שבילים משולבים עם סלעים, מסלול יחסית סבבה והכלי התנהג בצורה מושלמת.
אם אתה בודק את הזיניקס 300 תיבדוק את השילדה שאין בה ריתוכים ושטויות כאלה, תיבדוק מיסבים וחופשים בגלגלים (אפשר ליראות את זה אם מרימים את הגלגל האחורי נגיד על ג'ק ומזיזים אותו לצדדים), תיבדוק שרשרת חלודה/לא חלודה, תפוחים, סרן קדמי וכל המערכת היגוי, תיבדוק שהגיר עובר חלק ולא עושה רעשים, תיבדוק שברים בסעפת של האגזוז כי הסעפת המקורית נוטה להיסדק ולהישבר, תיבדוק שהוא מטפל בו כי זה כלי שאם לא מטפלים אז נהרס וחבל, תיבדוק שמן ברקס שהוא לא שחור (המיכל שלו נימצא על הדוושת ברקס), תיבדוק שמן מנוע שלא שחור, פילטר אוויר שהוא מנקה, תיבדוק גם שהוא מניע בנגיעה בלי צ'וק ככה לפחות שלי מניע.
זהו, בסך הכל כלי עדין שאם תישמור עליו תטפל ולא תידרוש ממנו יותר ממה שהוא יכול אתה תהנה ממנו וזה בהיתחייבות. אם אתה צריך מוסך מורשה של זיניקס תגיד לי ולעוד פרטים שלח לי הודעה פרטית.

sharkol
02.05.2013, 23:35
גבר אני בעל זיניקס 300 כבר כימעט שנתים ותאמת להגיד לך הכלי בובה אם נוסעים איתו על שבילי כורכר. ממליץ לא להגיע איתו לדיונות, אני נסעתי איתו ביער צירעה אם אתה מכיר יש שם שבילים משולבים עם סלעים, מסלול יחסית סבבה והכלי התנהג בצורה מושלמת.
אם אתה בודק את הזיניקס 300 תיבדוק את השילדה שאין בה ריתוכים ושטויות כאלה, תיבדוק מיסבים וחופשים בגלגלים (אפשר ליראות את זה אם מרימים את הגלגל האחורי נגיד על ג'ק ומזיזים אותו לצדדים), תיבדוק שרשרת חלודה/לא חלודה, תפוחים, סרן קדמי וכל המערכת היגוי, תיבדוק שהגיר עובר חלק ולא עושה רעשים, תיבדוק שברים בסעפת של האגזוז כי הסעפת המקורית נוטה להיסדק ולהישבר, תיבדוק שהוא מטפל בו כי זה כלי שאם לא מטפלים אז נהרס וחבל, תיבדוק שמן ברקס שהוא לא שחור (המיכל שלו נימצא על הדוושת ברקס), תיבדוק שמן מנוע שלא שחור, פילטר אוויר שהוא מנקה, תיבדוק גם שהוא מניע בנגיעה בלי צ'וק ככה לפחות שלי מניע.
זהו, בסך הכל כלי עדין שאם תישמור עליו תטפל ולא תידרוש ממנו יותר ממה שהוא יכול אתה תהנה ממנו וזה בהיתחייבות. אם אתה צריך מוסך מורשה של זיניקס תגיד לי ולעוד פרטים שלח לי הודעה פרטית.

תודה על התשובה העניינית! עזרת לי מאוד..
האם לדעתך יש צורך לקחת את הכלי לבדיקה במוסך כדי לקבל תמונת מצב טובה יותר? או שאני יוכל לשים לב לכל הדברים שאמרת בעצמי?
האם החוק מחייב לשים קסדה בזמן הנסיעה על הכלי? או כל אמצעי מיגון אחר?

תודה רבה

segev21
03.05.2013, 12:46
אתה יכל לחפש את כל זה פה בפורום ולדעת הכל תוך 10 שניות
הזיניקס והרייזר מבחינת חוק הם אותו דבר

לא לא צריך קסדה צריך שיהיה חגורות
הזיניקס 500 אחלה של כלי שבילים וקטעים תכני הוא עובר ובכיף חוץ ממקומות שצריך 4x4
דיונות קצת קשה לו אין מה לעשות..

הכלי נימכר היום ביחסית בזול שווה להוציא אותו מהחברה ככה לקבל אחריות ..

אם אין לך לך את האפשרות להוציא אותו מהחברה תיקנה חדש ותלך לבדיקה איתו ...

רק אחרי שיהיה לך את הכלי בערך חודשיים תבין מה אתה צריך לבדוק בו
ככה אף אחד לא יוכל לעזור לך ואני מדבר איתך מניסיון גם אני שאלתי את זה לפני שרקניתי טרקטורון
ולפםני שקניתי רייזר
רק אחרי שמכירים את הכלים האלה שהם אצלך פתאום אתה יודע מה לבדוק ...

בקיצור שיהיה לך בהלחה

barvivante
04.05.2013, 11:09
אתה יכל לחפש את כל זה פה בפורום ולדעת הכל תוך 10 שניות
הזיניקס והרייזר מבחינת חוק הם אותו דבר

לא לא צריך קסדה צריך שיהיה חגורות
הזיניקס 500 אחלה של כלי שבילים וקטעים תכני הוא עובר ובכיף חוץ ממקומות שצריך 4x4
דיונות קצת קשה לו אין מה לעשות..

הכלי נימכר היום ביחסית בזול שווה להוציא אותו מהחברה ככה לקבל אחריות ..

אם אין לך לך את האפשרות להוציא אותו מהחברה תיקנה חדש ותלך לבדיקה איתו ...

רק אחרי שיהיה לך את הכלי בערך חודשיים תבין מה אתה צריך לבדוק בו
ככה אף אחד לא יוכל לעזור לך ואני מדבר איתך מניסיון גם אני שאלתי את זה לפני שרקניתי טרקטורון
ולפםני שקניתי רייזר
רק אחרי שמכירים את הכלים האלה שהם אצלך פתאום אתה יודע מה לבדוק ...

בקיצור שיהיה לך בהלחה

ממש לא הזיניקס והריזר לא אותו דבר מבחינת חוק הריזר מוגדר ברישיון כטרקטור משא ויש לו רישיון לכביש אם יש לך רישיון b אם יש לך רישיון טרקטור מותר לך ליסוע איתו רק בשטח ולעבור קטעים של כביש

הזיניקס מוגדר כרכב שטח מה שאומר שאסור לו ליסוע בכביש במושבים קיבוצים וכל השאר שהם לא שטח! אתה חייב להוביל אותו לשטח בעגלה גם אם יש לך רישיון b או לא

מניסיון שלי השוטרים לא מיסתכלים ולי יש רישיון טרקטור אני נוסע המון בכביש בתוך עיר ואפילו כבישים בין עירוניים כל עוד לא תישתולל מול העיניים שלהם הם לא ידברו איתך

קסדה לא צריך בו והזיניקס 500 מיתנהג יפה בדיונות אני לא יגיד לך שהוא עולה כמו ריזר דיונות אבל הוא נוסע ממש יפה בדיונות יש לו 4x4 ונעילות דפרנציאל בדגמים של 2011 ומעלה אני חושב או 2012

בקשר לזה אם תשים לב לדברים שרשמתי לבד אני לא בטוח אם אין לך ידע איך תפוחים אמורים להיראות ואיך ליבדוק אותם ומיסבים וסרן קדמי וכל המערכת היגוי תמיד טוב לקחת אותו למוסך מיקצועים שיבדוק כי יש דברים שאי אפשר לשים לב אליהם עוד 300 שקל בדיקה תאמין לי יותר שווה ואתה בראש שקט